Επιτροπές

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ Δ.Σ.Η (2014-2017)

 

 

Α) ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ (εκ του νόμου):

 

 

1)Πρωτοβάθμια Επιτροπή Μητρώου

2)Δευτεροβάθμια Επιτροπή Μητρώου

Υπεύθυνος : Γεώργιος Γιαχνάκης

Υπεύθυνος: Εμμανουήλ Αμοναχάκης

Μέλη: Ιωάννα Κριθινίδη, Φιλήμων Χριστοφοράκης, Νικόλαος Καραγιάννης, Εμμανουήλ Δασκαλάκης

Αναπληρωματικοί:

Απόλλων Καλογερόπουλος, Όλγα Κλίνη, Μιχαήλ Καλαϊτζάκης, Μαρίνα Χαριτωνίδου, Ιωσήφ Σταματάκης

Μέλη: Ιωάννης Λεβέντης, Ζαχαρίας Καλογιαννάκης, Σοφία Τσαντηράκη, Γεώργιος Ασπετάκης.

Αναπληρωματικοί:

Ευσεβία Δερμιτζάκη, Βασιλεία Χασουράκη, Γεώργιος Καστελάκης, Αθανάσιος Καραγιάννης, Εμμανουήλ Λιανάκης.

 

3)Ειδική Επιτροπή Εποπτείας κατά την Άσκηση

Υπεύθυνος: Άρης Ροζάκης

Μέλη: Νικόλαος Κουβίδης, Κωνσταντίνος Κουτρουμπής, Φίλιππος Γιαννόπουλος, Μαρία Πλατάκη (Πρόεδρος Ασκουμένων)

 

Β)ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ:

 

1)Επιτροπή Ασκουμένων και νέων Δικηγόρων

2)Επιτροπή Λειτουργίας Δικαστηρίων

Υπεύθυνος: Αρχανιωτάκης Λεωνίδας

Υπεύθυνος:Ταγαράκης Εμμανουήλ

Μέλη: Σπανόπουλος Λάζαρος, Χαλαμπαλάκη Ειρήνη, Αρχανιωτάκης Λεωνίδας, Σπυριδάκη Αλεξάνδρα, Φλαμουράκης Νικόλαος, Παπαδαντωνάκης Νικόλαος

Μέλη: Μαλλιαράκη Έφη, Κοκκίνης Κώστας, Κοκκίνη Εμμανουέλα, Ταγαράκης Εμμανουήλ, Σπανόπουλος Λάζαρος, Δουλγερακη Αικατερίνη, Κουτσογιαννάκη Αντιγόνη,Κουκιαδάκης Εμμ.

 

3)Επιτροπή Περιοδικού και Εκδόσεων

4)Επιτροπή Υποθηκοφυλακείου και Κτηματολογίου

Υπεύθυνος: Λιανέρης Ανδρέας

Υπεύθυνος: Λογοθέτης Νικολάος

Μέλη: Παπαματθαιάκη Ειρ., Μηλάκης Ηρακλής, Μαργαρίτης Κων/νος, Πατεράκη Πάτρα, Μουστάκας Δημήτριος, Χριστοφοράκης Φιλήμων, Παπαδάκη Αγγελική, Δασκαλάκη Ειρήνη, Καραγιάννης Νίκος, Δερμιτζάκη βιβή, Περτσελάκη Αριστέα, Δαμανάκη Μαρία, Βρέντζου Μαρία, Αμοναχάκης Γεώργιος , Αμοναχάκης Ιωάννης, Χαριτάκης Εμμανουήλ, Φουκάκης Χριστόφορος

Μέλη: Κουβίδης Νικόλαος, Μαλλιαράκη Έφη, Καρουζάκη Εβίτα, Κουτρουμπής Κων/νος,Μαραγκάκη Ελένη,Βουρλιωτάκη Μαρία, Ερωτοκριτάκη Αγγελική, Ταγαράκης Εμμανουήλ, Σαριδομιχελάκη Γιούλη, Κατίκα Μαρία, Κουτσογιαννάκη Αντιγόνη, Τιτομιχελάκη Καλλιόπη, Σκαλοχωρίτη Δώρα, Σφακιανάκη Θεονύμφη, Σπυριδάκη Αλεξάνδρα

 

5)Επιτροπή Συνταγματικών ελευθεριών και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

6)Επιτροπή Δημοσίων Σχέσεων και Διοργάνωσης Εκδηλώσεων

Υπεύθυνος: Κουτρουμπής Κων/νος

Υπεύθυνος: Κοσμαδάκη Αικ.-Φλαμουράκης Νικόλαος

Μέλη: Δουλγεράκη Αικ., Ανδρουλακάκης Εμμ.,Μιχαλόπουλος Χρ., Μαργαρίτης Κων/νος, Μαματζάκη Ελευθερία, Μηλάκης Ηρακλής, Φλυτζανή Μαριλ., Δανδάλης Αντώνης, Ρυακιωτάκης Παντελής, Παπαδάκη Αγγελική, Δάφνη Αίγλη, Σπανόπουλος Λάζαρος, Δαμανάκη Μαρία, Παπάλα Βαλεντίνη, Βαμβακίδου Σοφία, Μαρκετάκη Πελαγία, Ατσαλής Εμμανουήλ,Βαριτάκη Γεωργία, Βογιατζάκη Μαρία τ. Στυλ.

Μέλη: Χαλαμπαλάκη Ειρήνη, Δουλγεράκη Αικ., Χριστίνα Κοκκινάκη, Μαματζάκη Ελευθερία, Πατεράκη Πάτρα, Μπίμπα Εμμ.,Φλυτζανή Μαριλ., Κοκκίνης Κώστας, Σμυρνάκη Όλγα, Δασκαλάκη Ειρήνη, Τυμπακιανάκη Ιωάννα, Δάφνη Αίγλη, Κατίκα Μαρία, Κουτσογιαννάκη Αντιγόνη, Σπυριδάκη Εύη, Τιτομιχελάκη Καλλιόπη, Σπυριδάκη Αλεξάνδρα

 

7)Επιτροπή Ανέγερσης νέου Δικαστικού Μεγάρου

8)Επιτροπή λειτουργίας Βιβλιοθήκης

Υπεύθυνος: Περαντωνάκης Εμμανουήλ

Υπεύθυνος: Τζωρτζάκης Κυριάκος

Μέλη: Παπαδαντωνάκης Νικόλαος Φλαμουράκης Νικόλαος Μιχαλόπουλος Χρήστος, Κοκκίνης Κώστας, Κοκκίνη Εμμανουέλα,

Μέλη: Γερωνυμάκης Γεώργιος,Σπανουδάκης Βασίλειος,Περτσινάκης Μιχαήλ

 

9)Επιτροπή Αθλητικών Δραστηριοτήτων

10)Επιτροπή Θεσμού Διαμεσολάβησης

Υπεύθυνος:Λιανάκης Εμμανουήλ

Υπεύθυνος: Φλαμουράκης Νικόλαος

Μέλη: Καμπαναράκης Χαράλαμπος, Κουκιαδάκης Εμμ., Μπροκαλάκης Ιωάννης

Μέλη: Ευθυμία Σωμαρά,Φιλιππάκη Μαρία Παπαματθαιάκη Ειρ. Παπαργυρίου Ιωαν., Βρέντζου Μαρία, Παναγιώτης Κουτσούκος, Επιτροπάκη Γεωργία, Φλουράκη Μαρία, Ταγαράκη Μαρία, Παπαδάκη Αγγελική, Τυμπακιανάκη Ιωάννα, Χαλαμπαλάκη Ειρήνη, Καραλάκη Αικατερίνη, Βαρδουλάκη Άννα, Κατσιγιαννάκη Πέπη, Σιναδινάκης Νίκος, Αμοναχάκης Γεώργιος, Μπίμπα Εμμαν.

 

11)Επιτροπή Ιστορίας Δικηγορικού Συλλόγου και Ημερολογίου

12)Επιτροπή Περιβάλλοντος

Υπεύθυνος: Πλεύρη Αρ.- Δασκαλάκη Ειρ.

Υπεύθυνος:Σμπώκος Γεώργιος

Μέλη: Δασκαλάκη Ειρήνη, Κουκιαδάκη Αριστέα

Μέλη: Χριστίνα Κοκκινάκη, Μπίμπα Εμμ., Τσάκωνα Αικατερίνη, Τιτομιχελάκη Καλλιόπη, Παπαδημητρίου Αθανασία, Σωμαράκης Ιωάννης, Κατσιγιαννάκη Πέπη, Μπρεκάση Τόνια, Μηλάκης Ηρακλής, Μαράκη Μαρία, Φλουράκη Μαρία Βοργιάς Εμμ.

13)Επιτροπή Διαδικτύου και Ηλεκτρονικών Εφαρμογών

14)Επιτροπή Πολιτισμού

Υπεύθυνος: Κουβίδης Νικόλαος

Υπεύθυνος: Δουλγεράκη Αικ-Ατσαλής Εμμ.

Μέλη: Λογοθέτης Νικόλαος Ανδρουλακάκης Εμμανουήλ Φιλιππάκη Μαρία, Πατεράκη Πάτρα, Αγγελιδάκης Πολυχ., Δάφνη Αίγλη, Τσάκωνα Αικατερίνη, Καραλάκη Αικατερίνη, Κουκιαδάκη Αριστέα, Φλαμουράκης Νικόλαος

Μέλη: Ταγαράκης Εμμανουήλ,Χριστίνα Κοκκινάκη, Τσάκωνα Αικατερίνη, Κουτσογιαννάκη Αντιγόνη, Σωμαράκης Ιωάννης,

 

15)Επιστημονική Επιτροπή και Ευρωπαϊκών Υποθέσεων

Υπεύθυνος: Κανακάκη Αιμιλία-Σαρχιανάκης Μιχάλης

Μέλη: Περαντωνάκης Εμμανουήλ Δουλγεράκη Αικατερίνη, Παπαματθαιάκη Ειρ., Ιατράκης Γεώργιος, Περτσινάκης Γεώργιος, Κάββαλος Βενιζέλος, Πατεράκη Πάτρα, Μπίμπα Εμμαν.,Φλυτζανή Μαριλ., Μουστάκας Δημήτριος, Παπαδάκη Αγγελική, Καραγιάννης Νίκος, Δαμανάκη Μαρία, Αρχανιωτάκης Λεωνίδας, Σωμαράκης Ιωάννης, Βαμβακίδου Σοφία, Μαρκετάκη Πελαγία, Γερωνυμάκης Γεώργιος, Σπανουδάκης Βασίλειος, Περτσινάκης Μιχαήλ, Βοργιάς Εμμανουήλ, Σφακιανάκη Θεονύμφη

 

 

Εκπρόσωπος τύπου ορίζεται ο σύμβουλος Νίκος Παπαδαντωνάκης και αναπληρωτής του ο σύμβουλος Φραγκίσκος Λαμπρινός.

 

Επιτροπή υποτροφιών:Φλαμουράκης Νικ.,Βοργιάς Εμμαν.,Βελεγράκης Εμμαν.

 

Υπεύθυνος λειτουργίας της αίθουσας «Ν. Σακλαμπάνης» (Πλατεία Δασκαλογιάννη αρ. 7) ορίζεται ο σύμβουλος: Γερωνυμάκης Γεώργιος

 

Υπεύθυνος λειτουργίας της Βιβλιοθήκης(Ζωγράφου 7):Τζωρτζάκης Κυριάκος

 

Υπεύθυνος Απαλλοτριώσεων: Αμοναχάκης Εμμαν.

 

 

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

 

ΑΡΗΣ ΡΟΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΒΙΔΗΣ